Wersje językowe
Reklamacje

REKLAMACJE

 

POBIERZ: Formularz Protokół Reklamacyjny


Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami odnośnie Reklamacji dostępnymi w Regulaminie sklepu internetowego Naturalhomedecor.pl
 


Poniższe treści mają zastosowanie do tzw. kupującego uprzywilejowanego. Jeśli nim nie jesteś, zajrzyj do naszego Regulaminu sklepu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat reklamacji.

W przypadku gdy niewłaściwie zrealizujemy zawartą z Tobą umowę, masz prawo złożyć reklamację - najlepiej na adres e-mail: sklep@naturalhomedecor.pl lub drogą pocztową na adres Franciszka Klimczaka 17/ 107, 02-797 Warszawa. Dodaj numer zamówienia w tytule.

Co do zasady, ponosimy odpowiedzialność za brak zgodności towaru z umową, istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od tej chwili. Na podstawie przepisów ustawy o prawach konsumenta możesz w takiej sytuacji żądać:

 1. a) wymiany towaru

lub

 1. b) naprawy towaru.

W niektórych przypadkach możesz też:

 1. a) odstąpić od umowy

lub

 1. b) złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny

- szczegóły w tym zakresie znajdziesz w naszym Regulaminie sklepu.

 

OBOWIĄZEK SPRAWDZENIA PRZESYŁKI PODCZAS ODBIORU OD KURIERA:

W chwili odbioru przesyłki Kupujący jest zobowiązany sprawdzić przesyłkę w obecności kuriera.

Przed otwarciem przesyłki należy pokwitować jej doręczenie i sprawdzić czy przesyłka nie uległa uszkodzeniu podczas transportu. W tym celu prosimy: a) obejrzeć przesyłkę z zewnątrz b) następnie należy otworzyć przesyłkę i sprawdzić czy zamówiony produkt nie posiada niewidocznych z zewnątrz ubytków lub uszkodzeń, sprawdzić kompletność dostarczanych produktów oraz czy istnieją ewentualne uszkodzenia mechaniczne produktów.

 • W przypadku jeśli przesyłka dostarczona do Konsumenta jest uszkodzona, zawiera uszkodzenia mechaniczne lub jest niezgodna z zamówieniem, prosimy spisać protokół szkody w obecności kuriera. W takim przypadku Kupujący powinien odmówić przyjęcia uszkodzonej przesyłki.
 • Protokół powinien zawierać datę i godzinę doręczenia, dokładny opis stwierdzonych uszkodzeń produktu lub ewentualnych braków. Dodatkowo, protokół musi dokładnie opisywać stan opakowania – przykładowo: wgniecenia, uszkodzenie taśmy, rozdarcie). Protokół musi być podpisany przez Kupującego i Kuriera.
 • W przypadku stwierdzenia braków lub uszkodzeń w produkcie po odjechaniu kuriera należy niezwłocznie skontaktować się z firmą kurierską pod numerem podanym na liście przewozowym i zażądać przyjazdu przedstawiciela przewoźnika w celu spisania protokołu.
 • O zaistniałej sytuacji prosimy niezwłocznie poinformować sklep droga mailową na adres sklep@naturalhomedecor.pl.
 • Brak dokonania aktu staranności może skutkować odmową uznania reklamacji przez firmę kurierską.

 

PAMIĘTAJ:

 • Sklep nie przyjmuje przesyłek za pobraniem.
 • Prosimy nie wysyłać reklamowanego produktu bez uprzedniego przyjęcia zgłoszenia reklamacyjnego przez sklep oraz potwierdzenia przez sklep sposobu przesyłu reklamowanego towaru.
 • Naturalhomedecor.pl nie jest producentem towarów - nie ponosi odpowiedzialności z tytułu gwarancji sprzedawanego towaru.

 

Co nie stanowi podstawy reklamacji?

a) Podstawy reklamacji nie stanowią różnice w odcieniach kolorów między faktycznym wyglądem produktów, a towarem prezentowanym na zdjęciach. Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy, a różnice mogą wynikać z innych ustawień czy parametrów komputera, karty graficznej Kupującego.

b) Podstawy reklamacji nie stanowią różnice w kształcie produktu wytworzonego ręcznie z drewna i innych materiałów naturalnych o wyjątkowych unikalnych kształtach, właściwościach, usłojeniu, fakturze wbarwieni naturalnego materiału - między faktycznym wyglądem produktów, a towarem prezentowanym na zdjęciach. Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy, a różnice mogą wynikać z unikalnych walorów naturalnego materiału, np. drewna, kamienia itp (np. usłojenie, kształt).

c) Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z błędnego wykorzystania i użytkowania zakupionego produktu, niezgodnego z jego przeznaczeniem i/ lub zamieszczoną instrukcją użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl