Thyme essential oil 10 ml - Vera Nord
Description
Olejek tymiankowy, 10 ml olejek eteryczny,
VERA NORD
Olejek tymiankowy, marki Vera Nord, to w 100% naturalny olejek eteryczny uzyskiwany z rośliny tymianku. Esencja roślinna w olejku, zarówno dostarcza pięknego zapachu, jak i posiada właściwości aromaterapeutyczne, poprawiające samopoczucie, znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej. Olejek tymiankowy Vera Nord wykonany jest z wysokiej jakości surowców.
- Zapach: ziołowy, pikantny
- Nazwa botaniczna: Thymus zygis
- Chemotyp: thymol
- Pochodzenie: Hiszpania
- Pozyskanie: destylacja
- Część rośliny: cała roślina, kwiatowa (bez korzenia)
- Pojemność: 10 ml
- Olejek tymiankowy z czym łączyć: z bazylią, cynamonem, eukaliptusem, goździkiem, lawendą, oregano, rozmarynem.
- Skład: Thymus zygis, thymol, para-cymene, alpha-pinene. Każdy ze składników w składzie jest 100% naturalny. Jakość olejków została potwierdzona badaniem chromatografii gazowej GC. Badania Chromatografii Gazowej wskazują Chemotypy, czyli naturalne składniki olejku i potwierdzają, że olejki są w 100% naturalne i nie zawierają ulepszaczy.
Olejki eteryczne Vera Nord
To naturalne olejki pozyskiwane z roślin, nie zawierają PEG’ów, konserwantów, barwników i sztucznych zapachów. Olejki eteryczne Vera Nord są wolne od składników modyfikowanych genetycznie, nie są testowane na zwierzętach.
Producent jest członkiem I.F.E.A.T. (THE INTERNATIONAL FEDERATION OF ESSENTIAL OILS AND AROMA TRADES), E.F.E.O (EUROPEAN FEDRATION OF ESSENTIAL OILS).
Olejek tymiankowy właściwości
Naturalny olejek eteryczny tymiankowy posiada szereg właściwości wspomagających zdrowie. Na co pomaga olejek z tymianku:
- olejek tymiankowy na kaszel – olejek naturalny posiada znakomite właściwości antyseptyczne. Łagodzi kaszel, stosowany ze względu na działanie wykrztuśne, olejek wzmacnia wydzielanie śluzu. Przynosi ulgę w bólu gardła, działa rozkurczowo
- olejek tymiankowy na katar, olejek tymiankowy na zatoki – olejek ma działanie antyseptyczne, antybakteryjne. Łagodzi schodzenia dróg oddechowych, łagodzi katar, pomaga zwalczać zapalenie zatok. Odkaża i łagodzi infekcje górnych dróg oddechowych, objawy przeziębienia
- olejek z tymianku wspomaga, zwiększa odporność organizmu na infekcje
- naturalny olejek tymiankowy zalecany jest przy astmie
- wyciąg z tymianku zmniejsza bóle reumatyczne, stosowany jest przy reumatyzmie i artretyzmie
- olejek tymiankowy na sen - zmniejsza bezsenność, pomaga w zaburzeniach snu
- reguluje cykl miesiączkowy
- poprawia krążenie i podnosi ciśnienie krwi
- olejek tymiankowy na włosy – wzmacnia włosy, zapobiega i ogranicza wypadanie włosów
- olejek tymiankowy na skórę – stosowany jest przy podrażnieniach skóry
- olejek tymiankowy na trądzik i wypryski bakteryjne – działa odkażająco, niszczy bakterie, stosowany do okładów na wypryski bakteryjne,
- olejek tymiankowy na komary – olejek odstrasza owady
Olejek tymiankowy zastosowanie, również do
- aromatyzacja pomieszczeń - olejek eteryczny, naturalny olejek z tymianku wykorzystywany jest do polepszania samopoczucia, tworzenia dobrego nastroju i miłego zapachu w pomieszczeniach, z zastosowaniem kominków zapachowych, dyfuzorów ultrasonicznych, nawilżaczy powietrza według zaleceń producentów nawilżaczy
- do odkurzaczy wodnych (olejki zapachowe do mycia podłóg)
- do aromatyzacji pomieszczenia podczas odkurzania, nasączając mały kawałek watki olejkiem i wciągnąć ją przy rozpoczęciu odkurzania
- aromaterapia
- olejek tymiankowy do inhalacji - można stosować do inhalatora
- olejek eteryczny do masażu
- olejek tymiankowy do kąpieli
- do aromatyzowania suszonych kwiatów
- olejek z tymianku do prania – dodając parę kropli do pranych ubrań, do proszku do prania w pralce
- do aromatyzacji dywaników samochodowych (olejki eteryczne do samochodów), wycieraczek przy drzwiach, skraplając olejkiem
- do przywieszek samochodowych, skraplając olejkiem
- do sauny
Jak stosować olejek tymiankowy?
Olejek eteryczny Vera Nord to czysty olejek eteryczny w 100% naturalny, dopuszczony do kontaktu ze skórą. Pamiętaj – stosuj zawsze rozcieńczony.
- Olejek tymiankowy do kąpieli – napełnić wannę ciepłą wodą. Dodać 6-12 kropli na jedną kąpiel, dokładnie mieszając.
- Moczenie stóp – dodać 1-2 krople do ciepłej wody w misce, dokładnie wymieszać.
- Olejek do masażu – dodaj olejek eteryczny do oleju podstawowego przeznaczonego do masażu. 50 ml oleju podstawowego wlać do miseczki szklanej lub ceramicznej, lub do buteleczki, dodając 10-25 kropli olejku eterycznego. Dokładnie wymieszać. Wskazówka – na jedną łyżeczkę (5 ml) oleju podstawowego dodaje się ok 2-3 krople olejku eterycznego. Przechowuj mieszankę w szczelnie zamkniętej buteleczce najlepiej z ciemnego szkła, w chłodnym i ciemnym miejscu. Przed każdym użyciem wstrząsnąć buteleczkę. Masować wybrane części ciała.
- Aromaterapia i aromatyzacja pomieszczeń – napełnij wodą pojemnik na wodę w kominku zapachowym, lub dodaj do wody w nawilżaczu powietrza - ok 3-6 kropli olejku eterycznego. Do zastosowania także w dyfuzorach zapachowych, w dyfuzorach ultrasonicznych.
- Zastosowanie w saunie – 5 kropli olejku eterycznego dodać do 1 litra wody.
- Jak stosować olejek tymiankowy na komary - olejek odstrasza komary. Można zastosować aromatyzację pomieszczenia za pomocą dyfuzorów i nawilżaczy powietrza, lub rozcieńczyć niewielką ilość kropli w oleju bazowym, wymieszać i posmarować skórę. Zaleca się za pierwszym razem zastosowania, sprawdzenie rozcieńczenia olejku na małym fragmencie skóry, aby sprawdzić czy olejek nie podrażnia.
Przechowywanie:
Przechowywać w szczelnie zamkniętej buteleczce, w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym, chłodnym miejscu, w miejscu niedostępnym dla dzieci (chronić przed dziećmi).
Ważne ostrzeżenia:
- Nie stosować doustnie, wewnętrznie (nie pić)
- Chronić przed dziećmi
- Nie stosować w czasie ciąży, przez matki karmiące, u dzieci - bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem
- Chronić oczy przez bezpośrednim kontaktem z olejkiem
- Nie stosować nie rozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę (z wyjątkiem olejku z drzewa herbacianego i lawendowego)
- W przypadku stwierdzonej alergii na dany olejek – nie stosować olejku
- Po zastosowaniu olejków cytrusowych, należy unikać słońca, jak i światła z lamp UV
Przeciwwskazania do używania olejków:
- nie stosować w pierwszych miesiącach ciąży (mięta pieprzowa, tymianek)
- nie stosować w ciąży (cedr, mirra, cyprys, koper włoski, jałowiec, majeranek, rozmaryn, szałwia (działa rozkurczowo))
- nie stosować przy nadciśnieniu (tymianek)
- nie stosować przy epilepsji (rozmaryn, koper włoski)
Zobacz także:
Popular collections