Wersje językowe

Doniczka ogrodowa z terakoty z ryflowanym rantem Ø23, szara - Polnix

Doniczka ogrodowa z terakoty z ryflowanym rantem Ø23, szara - Polnix
  • nowość
Wysyłka w: 7-14 dni
Cena: 39,00 zł

Cena regularna:

39.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do ulubionych
Producent: Polnix
Kod produktu: 0000009315

Szczegóły produktu

doniczka ogrodowa terakota, natural home decor

Doniczka ogrodowa z terakoty z ryflowanym rantem Ø23, szara - Polnix

Doniczka ogrodowa z ryflowanym rantem to esencja surowego, ponadczasowego, minimalistycznego rzemiosła i naturalnego piękna. Wykonana z autentycznej włoskiej terakoty, wypalana w wysokiej temperaturze, zachwyca nie tylko estetyką, ale również trwałością.

Mrozoodporna doniczka

Dzięki procesowi wypalania donica zyskuje odporność na mróz, co pozwala na całoroczne użytkowanie jej w ogrodzie, na tarasie lub balkonie, bez konieczności chowania jej na zimę.

Terakota charakteryzuje się matowym wykończeniem i jest surowa w dotyku. Nie jest szkliwiona, co sprawia, że szybko oddycha i dobrze reguluje wilgotność gleby. Doniczki z terakoty są idealne do uprawy roślin, które nie lubią nadmiaru wilgoci.

Charakterystyczny ryflowany rant nadaje donicy dekoracyjny, klasyczny wygląd, który doskonale odnajduje się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Okrągły kształt i harmonijne proporcje czynią ją uniwersalną – sprawdzi się zarówno jako pojedynczy element, jak i w zestawieniu z innymi donicami w różnych rozmiarach.

Matowe wykończenie donicy, uzyskane poprzez wypalanie bez szkliwienia, nawiązuje do tradycyjnej estetyki toskańskich ogrodów. Naturalna, surowa faktura harmonijnie komponuje się z roślinnością, kamieniem oraz drewnianymi elementami, tworząc spójną i elegancką przestrzeń.

Powierzchnia donicy, jako że została wykonana z naturalnej, nieszkliwionej terakoty, może z czasem pokrywać się delikatnym nalotem – to efekt naturalnych reakcji materiału z wodą i podłożem. Ten proces nie tylko nie obniża walorów użytkowych donicy, ale wręcz podkreśla jej autentyczność i nadaje jej patynowany charakter, który pięknie komponuje się z roślinnością. Aby zwiększyć trwałość donicy, przed sadzeniem warto dodatkowo zabezpieczyć jej wnętrze za pomocą hydroizolacyjnego preparatu, takiego jak folia w płynie. Dzięki temu donica będzie służyć przez wiele sezonów, zachowując swoje walory estetyczne i użytkowe.

Donica posiada otwór odpływowy, który umożliwia swobodny odpływ nadmiaru wody. W razie potrzeby można go łatwo zablokować, dostosowując funkcję donicy do swoich potrzeb. Szeroka gama dostępnych rozmiarów sprawia, że produkt z łatwością dopasujesz zarówno do małej rośliny balkonowej, jak i dużych okazów do ogrodu.

Najważniejsze cechy donicy ogrodowej

  • Autentyczny wygląd
  • Wykonanie z naturalnego materiału
  • Matowe wykończenie
  • Mrozoodporność
  • Otwór odpływowy
  • Możliwość skompletowania pasującej podstawki

To doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie naturalne materiały oraz ponadczasową elegancję we wnętrzach i ogrodach.

  • Kolor: szary
  • Wymiary: średnica 23 cm, wysokość 25 cm
  • Materiał: terakota włoska ceramika nieszkliwiona
  • Mrozoodporna: tak
  • Otwór odpływowy w dnie: tak
  • Waga netto: 2,73 kg
  • Kraj producenta: Polska

 

Zobacz także:

Cechy produktu

Materiał terakota
Kolor Szary

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl