do kasy suma: 0,00 zł
 

Form and Refine projektanci marki

FORM & REFINE

Nowoczesny skandynawski design w synergii z eko rozwojem i lokalnym rzemiosłem

Estetyka, funkcjonalność, naturalne i szlachetne materiały, jakość, najlepsze praktyki rzemieślnicze, kształtowane od pokoleń w lokalnych środowiskach i zrównoważony rozwój.

Form & Refine to nowoczesna duńska marka wnętrzarska, założona przez architektów w 2018 roku. Marka, tworząc meble i dodatki do wnętrz, na pierwszym miejscu stawia szlachetny materiał, formę i jakość, dbając o zrównoważony rozwój. Projektanci poświęcają sporo uwagi na staranny dobór materiałów z całego świata, wykorzystując do projektów najlepsze praktyki stolarskie wywodzące się z długich tradycji nordyckich, bogactwo tradycyjnych technik rzemieślniczych do przetwarzania luksusowych włókien alpaki w Boliwii, czy współpracując z portugalskimi rzemieślnikami ceramiki.

Produkty maki charakteryzują się wysoką estetyką, funkcjonalnością, wysokiej jakości materiałami.

Produkty do wyposażenia wnętrz od Form and Refine to połączenie designu będącego wyrazem artystycznym, ale i funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu. A przy tym, są to produkty które nigdy nie idą na kompromis w kwestii jakości. Projektanci stawiają nie tylko na nowe projekty mebli i dekoracji do wnętrz, ale i wspierają kontynuowanie tradycji duńskiego designu, czego jednym z lepszych przykładów jest projekt krzesła Shoemaker powstały w 1936 roku w Odense w Danii (Werner), dopracowywany w detalach przez kolejne pokolenia rodziny Werner’ów.

Meble skandynawskie Natural Home Decor

Nowoczesne meble drewniane Natural Home Decor

Trwałe przedmioty, wyposażenie wnętrz na całe życie

Projektanci Form & Refine dążą do tego, aby produkty były trwałe, zarówno pod względem jakości ekologicznej, jak i ponadczasowego wzornictwa. Tworzą przedmioty, które przetrwają całe życie i będą cieszyły przyszłe pokolenia, i które mogą stać się realnie klasyką designu, wyznacznikami wzornictwa.

Eleganckie, prostolinijne, skromne produkty uwypuklające jakość i piękno materiałów

„Materiały to nasza wielka pasja i jesteśmy oddani poszukiwaniu najczystszych materiałów najwyższej jakości, aby zapewnić długotrwałe produkty. Selektywnie dobieramy wykwalifikowanych rzemieślników, którzy zajmą się produkcją naszych produktów. Naprawdę wierzymy, że najlepiej to znaleźć w kraju pochodzenia materiałów.”

Form & Refine to nowa generacja marek, oddana ochronie planety, naturalnym procesom wytwarzania mebli i dodatków do wnętrz, kultywowania tradycyjnego kunsztu rzemieślniczego.

Marka dbając o zrównoważony rozwój wybiera lokalne materiały sąsiadujące z lokalnymi warsztatami rzemieślniczymi, tym samym dbając o zmniejszanie się śladu węglowego CO₂ i ograniczenie transportu surowców wykorzystywanych w tworzeniu mebli i dekoracji do wnętrz.

Do produkcji mebli drewnianych powstających w pracowniach stolarskich w Danii wykorzystuje certyfikowane drewna z lasu Damsbo w Danii.

Region Alcobaca w Portugalii, jest bogaty w występowanie gliny, która służy lokalnym rzemieślnikom do tworzenia pięknej portugalskiej ceramiki wykonywanej dla Form & Refine.

Natomiast, poduszki i pledy z alpaki tkane są oryginalnie w regionie Andów w Boliwii, przez wykwalifikowanych i doświadczonych z pokolenia na pokolenie rzemieślników zrzeszonych w spółdzielni hodowców Alpak, specjalizujących się w tkactwie z alpaki.

 

Meble drewniane nowoczesne Natural Home Decor

Ceramika portugalska Natural Home Decor

Poduszki i pledy z alpaki z Boliwii Natural Home Decor

Naturalne materiały sercem produktów Form & Refine

Materiały naturalne mają znacznie mniejszy wpływ na emisję CO2 w porównaniu z innymi materiałami. Duńska marka używa tylko najbardziej trwałych i zrównoważonych materiałów, takich jak drewno, mosiądz, kamionka, stal, alpaka, korek i surowa skóra garbowana roślinnie. Nie używa chemikaliów i toksyn, które mogłyby zagrażać ludziom, zwierzętom, przyrodzie.

meble z drewna Natural Home Decor

Drewno

Kluczowym materiałem do wykonywania mebli Form & Refine jest wysokiej jakości drewno, jeden z najbardziej zrównoważonych materiałów na świecie, mający mniejszy wpływ na środowisko niż wszystkie inne materiały. Drewno to naturalnie odnawialny materiał. Wytrzymuje długo, można go poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać, pochłania dwutlenek węgla, świetnie zatrzymuje ciepło, jego odpady są w 100% biodegradowalne i mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Większość drewna Form & Refine pochodzi z Europy z certyfikowanych lasów FSC lub PEFC. Do projektów wykorzystywany jest dąb i jesion.

Akcesoria domowe stalowe Natural Home Decor

Stal i mosiądz

Warsztaty stalowe tworzące akcesoria z tych materiałów dla Form & Refine stosują normy ISO 14001 i ISO 9001. Cała produkcja stali została przekierowana lub przeorganizowana tak, aby pochodziła w 100% z zielonej energii elektrycznej wytwarzanej z energii wiatru.

Pled z alpaki z Boliwii Natural Home Decor

Alpaka

Włókna alpaki są przyjazne dla środowiska i zachowują swój naturalny charakter podczas przetwarzania. Wełna alpaki Form & Refine nie jest farbowana chemikaliami. Kolekcja Aymara Alpaca jest wykonana w 100% z czystego włókna alpaki i nie łączy się z syntetycznymi lub innymi materiałami niskiej jakości. Używane są prawie wyłącznie naturalne ubarwienia rasy alpaki. Śladowo stosuje się do kilku modeli tekstyliów ekologiczne barwniki, które są dopuszczone do produkcji odzieży.

Dekoracje do salonu z korka Natural Home Decor

Korek

Korek wykorzystywany do tworzenia produktów w Form & Refine pochodzi z Portugalii. To naturalny, przyjazny dla środowiska materiał, który ulega całkowitej biodegradacji i można go łatwo poddać recyklingowi bez wytwarzania toksycznych pozostałości. Kora korka jest zbierana z drzewa co 9 do 12 lat. Za każdym razem, gdy korek jest zbierany, kora regeneruje się, a tym samym pochłania ślad węglowy.

Skórzane akcesoria do wnętrz Natural Home Decor

Skóra garbowana roślinnie

Surowa skóra wykorzystywana w produktach duńskiej marki jest produkowana ze skóry bydlęcej we Włoszech i Portugalii. Garbowanie roślinne to tradycyjna metoda garbowania skór o bogatej historii sięgającej około 6.000 p.n.e. Garbowanie roślinne to metoda organiczna, która opiera się na naturalnych garbnikach roślinnych z kory lub innych tkanek roślinnych. Dzięki starannemu procesowi garbowania i naturalnym garbnikom, skóra garbowana roślinnie nie pęka i nie wysycha, jest gruba i wytrzymała, dzięki czemu ma bardzo długą żywotność. Posiada ziemisty i naturalny zapach. Surowa skóra garbowana roślinnie jest biodegradowalna. Kolorowe siedzenia ze skóry anilinowej stosowane w produktach Form & Refine posiadają certyfikat Nordic Ecolabel i nie zawierają chromu.

Len materiał Natural Home Decor

Naturalny Len

Taśma stosowana do krzeseł Form and Refine wykonana jest z naturalnego lnu. To wysokiej jakości włókno naturalne pozyskiwane z lnu, jednej z najstarszych roślin uprawnych na świecie. Jest to naturalny materiał o wysokiej wytrzymałości, nie rozciąga się, co czyni go trwałym. Dodatkowo, gwarantuje wysoką wygodę.

Ceramika z kamionki portugalska Natural Home Decor

Kamionka z gliny

Linia ceramiki Alcoa jest wykonana z ekologicznej kamionki, trwałej, wodoodpornej i miłej w dotyku. Kolekcja inspirowana skandynawskimi tradycjami wzornictwa, ale wykonana z najlepszej białej gliny z Portugalii i produkowana przez wysoko wykwalifikowanych rzemieślników. To połączenie tradycji lokalnych i skandynawskich skutkuje pięknym, prostym i trwałym produktem ceramicznym. Portugalia ma długą kulturową tradycję garncarstwa i wytwarzania ceramiki ze względu na naturalny dostęp do najwyższej jakości białej gliny.

Linia ceramiki Alcoa wykonana jest z najlepszej portugalskiej kamionki, wypalanej w piecu w temperaturze około 1200 stopni Celsjusza przez 24 godziny, dzięki czemu jest wytrzymała i dostosowana do codziennego użytku.

Wypełnienia do poduszek poduszki z alpaki Natural Home Decor

Pierze kacze na poduszki wewnętrzne

Do produkcji wypełnień na poduszki duńska marka wykorzystuje pierze kacze pochodzące z tradycyjnej fermy drobiu na Węgrzech. Marka nie używa surowca z żywych zwierząt., a wykorzystywany surowiec jest myty, suszony i całkowicie sterylny, zanim trafi do etapu tworzenia wypełnień do poduszek.

Meble skandynawskie naturalne Natural Home Decor

Lakiery, oleje i kleje stosowane do tworzenia produktów Form & Refine

Przy tworzeniu kolekcji produktów marki używane są wyłącznie naturalne oleje i woski na bazie wody. W produkcji drewna używane są kleje na bazie wody. Marka nie używa konwencjonalnych lakierów poliuretanowych i olejów.

Ekologiczne termfory naturalne Natural Home Decor

Kauczuk naturalny

Gumowe wkłady termofory Aymara są produkowane w 100% z naturalnego kauczuku z drzew kauczukowych na Sri Lance.

 

Poznaj produkty Form & Refine:

 

Form & Refine

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl